1. Cam balkon her tür balkona uygulanabilir mi?
 2. Vizyoncambalkon sistemleri ( Düz, L, U, yuvarlak yada çok köşeli ) her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir.
 3. Cam Balkon ile PVC doğrama arasında ne gibi fark vardır?
 4. Her şeyden evvel cam balkon sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin balkonlarda kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde apartman komşuları ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte ısı yalıtımı bakımından PVC sistemleri cam balkonlara göre ortamı daha sıcak tutmaktadır.
 5. Cam balkonların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?
 6. Cam balkonda kullanılan kanatlar, balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan temizlikleri gayet rahatlıkla yapılabilmektedir.
 7. Mutfağıma cam balkon yaptırdıktan sonra evin iç duvarını yıkıp balkonla birleştirmek istiyorum? Bu bir sorun oluşturur mu?
 8. İmar mevzuatı ve ısı yalıtımı açısından bir sorun oluşturabilir. Özellikle kışları soğuk geçen bölgelerde tavsiye etmiyoruz.
 9. Küçük çocuklar açısından tehlike oluşturur mu, ayrıca hırsızlığa karşı güvenli midir?
 10. Cam balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Çocukların kolayca açmalarına engel olabilmek için çift kilit sistemi uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi çocuk emniyet kilididir. Ayrıca kilit sistemi balkon içerisinde olduğu için dışırıdan açılması mümkün değildir. Hırsızlığa karşı caydırıcı unsur oluşturmaktadır.
 11. Cam balkon sistemleri imar mevzuatına uygun mudur?
 12. Gömme balkonlarda cam balkon sistemlerinin rahatlıkla uygulanabileceği hakkında Danıştay Kararı vardır ve kanunen serbesttir. Çıkma balkonlarda ise apartman sakinlerinin, apartman veya site yönetiminin ve yerel yönetimlerin tutumuna bağlıdır.
 13. Cam balkonun evin ısınmasına katkısı olur mu?
 14. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisene daha çok arttırarak vermektedir. Örneğin dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam balkon yapılan odalar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
 15. Cam balkonun gürültü, toz, rüzgar ve yağmur izalasyonu nasıldır?
 16. Cam balkon sistemlerimizde; gürültü, toz, rüzgar ve yağmur sularının içeriye girmesi büyük oranda engel-lenmektedir. Bizim sistemimizde toz, rüzgar ve yağmur suları % 99 oranında engellenir. Sistemin devamlı hareketli bir mekanizma olmasından dolayı kuvvetli rüzgar ve yağmurlarda çok az mikdarda sızıntı olma ihtimali vardır. Tam yalıtım sağladıklarını iddia eden firmalar, tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermektedirler. Bu durumu sıfara indirmek teknik olarak da mümkün değildir.
 17. Eski plastik fitillerimi nasıl değiştirebilirim?
 18. Daha önceki yıllarda yapılan cam balkonlarda plastik fitil kullanılmaktaydı. Zamanla iklim şartlarından dolayı plastik fitillerde sararma ve kırılmalar görülmektedir. Eskimiş olan fitillerinizi firmamızdan alüminyum fitil ile değiştirebilirsiniz. Bu işlemi kendiniz yapabileceğizi gibi teknik destek alarak ücret karşılığı biz de yapabiliriz. Biz yapmış olduğumuz cam balkonlarda uzun süredir alüminyum fitil kullanıyoruz.
 19. Cam balkonum su alıyor, nasıl çözüm önerirsiniz?
 20. Cam balkon sistemleri hareketli mekanizma oldukları için su alma durumunu tamamen önlemek teknik olarak imkansızdır. Kuvvetli ve esintili yağışlarda fitil ve baza kapaklarının arasından sızıntı şeklinde içeri su alabilir. Cam balkonun cephesi de etken bir unsurdur. Sızıntıyı en aza indirmek için rayların üzerindeki montaj vidalarının üzeri slikon ile kapatılır. Rayların en alt kısmından dışarıya doğru tahleye deliği açılarak kanallardaki suyun dışarı akması sağlanır. Bütün bunlara rağmen cam aralarından yine de sızıntı olabilir.
 21. Sizin firmanızı tercih etme nedenlerimiz ne olabilir?
 22. Vizyoncambalkon olarak 14 yılı aşkın bir süredir bu işle uğraşıyoruz. Cam balkon hem üretici hem de tüketici açısından yüksek maliyetli bir işlem. Biz tüketicinin vermiş olduğu paranın tam karşılığını almasını ve beklentilerinin karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Her şeyin birinci sınıf olmasına gayret ediyoruz. Karşılıklı sözleşme imzalıyoruz. İleride bir sıkıntı olduğu zaman elinizde belgeniz oluyor.

ANKARA CAM BALKON her zaman yanınızda...